Öğrenciler, Öğretmenler, Katılımcı Kurumlar, Educaturk Mobil Uygulaması Yayında!

Apple ve Android cihazlarınıza yükleyebilirsiniz

BASIN BÜLTENİ

Doğru zaman ve doğru yer: 21-23 Temmuz ve Educaturk Tercih Fuarı

Milyonlarca gencin geleceklerini belirleyecekleri üniversite tercih döneminde, onlara doğru seçim yapmaları için en büyük destek EDUCATURK ÜNİVERSİTE TERCİH FUARI’ndan gelecek. ‘’Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’’ bu zorlu süreçte, aday öğrencilerin yanında olmak ve en doğru uzmanlığı sağlamak için 21-23 TEMMUZ’da, İstanbul Kongre Merkezi/Harbiye’de gerçekleşecek.

Türkiye’nin en köklü ve prestijli eğitim platformu olan Educaturk, 2017 Üniversite Tercih döneminde tüm öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Milyonlarca öğrencinin, hayalindeki üniversiteye girebilmek için hazırlandıkları zorlu sınav maratonu sona erdi. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte yeni bir maraton başlayacak. Her yıl yaklaşık 500 bin öğrenci üniversite tercihinde gerçekleştirdiği hatalar sebebiyle ya açıkta kalıyor ya da sevmediği bölümde okumak zorunda kalıyor. Öğrenciler ve aileleri tercih döneminde, en doğru tercihi yapabilmek için doğru uzmanlığa Educaturk Tercih Fuarı’nda ulaşacak, gelecekleri için en doğru tercihleri yapacaklar.

Aday öğrenciler, 70 üniversitenin uzman ve akademisyenlerinden, 2017 Tercih dönemine ilişkin güncel bilgilere ulaşabilecekleri gibi, üniversiteleri ve bölümlerini yakından tanıyacak, yüz yüze görüşmeler sayesinde, kendine en uygun üniversite ve bölüm tercihini yapabilecekler. Üniversitelerin, burs ve yurt olanakları, uluslararası eğitim işbirlikleri, kampüs hayatı, staj ve kariyer olanakları gibi bir çok konuda bilgi alabilecek olan öğrenciler ve aileleri, aynı zamanda seminerlere katılabilecek, ödüllü yarışmalara katılma fırsatı kazanabilecekler.

TERCİHİN SENİN GELECEĞİN!

Tercih sürecinde en çok merak edilen soruların yanıtları, ‘’Uzman ve Bağımsız Tercih Danışmanları’’ndan oluşan Educaturk Tercih Danışma Merkezi’nde verilecek. 15 uzman tercih danışmanından oluşan tercih danışma merkezinde, aday öğrenciler almış oldukları puanlarla tercih edebilecekleri tüm üniversite ve bölüm seçeneklerini görebilecek ve hatta tercih listelerini uzmanlar eşiliğinde oluşturabilecekler. Uzmanlar, tercih robotundan elde edilen çıktıları, her öğrenci ve ailesi için ayrı ayrı yorumlayarak, doğru gelecek için son kararlarında öğrencilerimizin yanında olacaklar. 21-23 Temmuz’da 10:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Kongre Merkezi/Harbiye’de Educaturk Tercih Fuarı’nı ziyaret eden aday öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz yararlanabilecekler.

Gri Koç: Hayat ve Kariyer Yolculuğunda, Griden Beyaza

Yüzbinlerce öğrenci tarafından takip edilen ve Educaturk öğrencilerine onlarca motivasyon seminere vererek sınav maratonunda yanlarında olan Gri Koç, bu defa son kararını vermek üzere olan öğrencilerimizin yanında olacak.

Gri Koç, uzman danışmanlarından oluşan ekibi ile, 3 gün boyunca ziyaretçilerine özel hazırlanmış etkinlik alanında, öğrencilerimizle gelecekleri hakkında sohbet edecek. Siyah ve beyazın griye boyadığı zihinleri, beyaza kavuşturacaklar.

 

Yanındaki Tercih Danışmanın: Educaturk Mobil Uygulaması

Educaturk Mobil Uygulaması ile, öğrenim yılı boyunca şehir şehir dolaşarak temas ettiğimiz onbinlerce öğrencimizin yanındayız. Educaturk’ün bu yeni uygulaması sayesinde, farklı şehirlerde yaşayan öğrencilerimizin de tercih danışmanlığı alabilmesini ve fırsatlardan yararlanabilmesini sağlayarak, Türkiye’nin en kapsayıcı etkinliği olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

Ödüllü Bilgi yarışmasına katılmak, seminer programlarını ve duyuruları takip etmenin yanı sıra “Üniversiteye Sor” ve “Yükle – Doldur – Kazan” uygulamalarını da içeren Educaturk Mobil Uygulaması AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebilir.

Üniversiteye Sor: Educaturk Tercih Fuarı katılımcısı 70 üniversitenin temsilcileriyle birebir iletişime geçmelerini sağlayacak bu özellik sayesinde aradaki mesafeleri kaldırıyoruz. Üniversite temsilcileri kendileriyle iletişime geçen tüm öğrenci ve velilerimize merak ettikleri her konuda anında yanıt verebilecekler.

Yükle-Doldur-Kazan: Educaturk Mobil Uygulamasını yükleyen ve kısa anketimize katılan  her 50. öğrencimiz sürpriz hediyeler, her 1000. öğrencimiz ise akıllı telefon kazanma fırsatı yakalayacak.

Educaturk’e gel, başarı bursunu sen KAZAN !

Educaturk Tercih fuarına gelen ve Educaturk Başarı Bursu standındaki başvuru formunu dolduran adayların arasından, LYS ana puan türlerindeki en yüksek puan ortalamasına sahip adaylar Educaturk Başarı Bursuna hak kazanacaklar. Her ana Puan türünde (MF, TM, TS  ve Dil) 3.000’er TL başarı bursu Educaturk Tercih Fuarında sahiplerini bekliyor.

Uzman ve Akademisyenlerden Seminerler

Üniversitelere başka bir açıdan bakacağız. Üniversite yönetimi ve kararlarında etkili olan değerli uzman ve akademisyenler bu defa kendi geleceği için en önemli kararını verecek olan öğrencilere, deneyim ve tavsiyeleriyle rehberlik edecek. Öğrenciler ve aileleri 3 gün boyunca sürecek, zengin içerikli bu seminer programına ücretsiz katılabilecekler.