Öğrenciler, Öğretmenler, Katılımcı Kurumlar, Educaturk Mobil Uygulaması Yayında!

Apple ve Android cihazlarınıza yükleyebilirsiniz

EDUCATURK BAŞARI BURSU

Educaturk’e gel, başarı bursunu sen KAZAN !

Educaturk Tercih fuarına gelen ve Educaturk Başarı Bursu standındaki başvuru formunu dolduran adayların arasından, LYS ana puan türlerindeki en yüksek puan ortalamasına sahip adaylar Educaturk Başarı Bursuna hak kazanacaklar. Her ana Puan türünde (MF, TM, TS  ve Dil) 3.000’er TL başarı bursu Educaturk Tercih Fuarında sahiplerini bekliyor.

Katılım Koşulları ve Açıklamalar

-        MF Başarı Bursu; MF1, MF2, MF3 ve MF4 puan türleri ortalaması en yüksek olan aday 3.000 TL başarı bursuna hak kazanacaktır.

-        TM Başarı Bursu; TM1-TM2 ve TM3 puan türleri ortalaması en yüksek olan aday 3.000 TL başarı bursuna hak kazanacaktır.

-        TS Başarı Bursu; TS1-TS2 puan türleri ortalaması en yüksek olan aday 3000 TL başarı bursuna hak kazanacaktır.

-        Dil Başarı Bursu: Dil1-Dil2 ve Dil3 puan türleri ortalaması en yüksek olan aday 3.000 TL başarı Bursuna hak kazanacaktır.

-        Aynı Puan türünde birden fazla en yüksek puanı alan kişi olması durumunda, YGS1, YGS2, YGS3, YGS4, YGS5 ve YGS6 puan türü ortalaması en yüksek olan aday bursa hak kazanacaktır. Eğer YGS puan ortalaması da eşit ise, ortaöğretim başarı puanı dikkate alınacaktır. Bu durumda da eşitlik devam ederse Burs 2 aday arasında paylaştırılacaktır.

-        Bir aday, birden fazla bursa hak kazanamaz. Her aday sadece bir ana puan türüne göre başvuru yapma hakkı vardır.

-        Bursa hak kazanabilmek için adayın başvuru esnasında LYS sonuç belgesi ve Nüfus Cüzdanı fotokopisini hazır bulundurması gerekmektedir.

-        Başvuru esnasında sizden istenen bilgilerin doğruluğu önemlidir. Eksik veya yanlış bilgi verilmesi durumunda Burs başvurunuz iptal edilecektir.

-        Başvurular fuarın son günü 23 Temmuz Saat 12:00’ye kadar yapılabilecektir. Kazanan kişiler aynı gün saat 12:30’da ilan edilecek ve Saat 17:00’de Fuar alanında yapılacak olan ödül töreni ile kazananlara Bursları takdim edilecektir.

-        Bursu kazanan aday öğrencinin 18 yaşından küçük olması durumunda, aday öğrencinin velisinin ödül töreninde hazır bulunması gerekmektedir. Aksi Takdirde sıralamaya göre sonraki aday bursa hak kazanacaktır.